Marxia maailmalta -teoriakerho avartaa perspektiiviä alikehitetystä maailmasta

Piirroskuvassa Karl Marx pitelee toisessa kädessään kirjaa ja toisessa kädessä punaista suihkua, joka on kohotettu ilmaan.

DSL:n teoriakerho Marxia maailmalta jatkuu uusilla etätapaamisilla. Kerhossa opiskellaan marxilaisia teorioita ja teoreetikkoja alikehitetystä maailmasta. Kerhon tarkoituksena on käydä läpi erinäisiä marxilaisia ja antikapitalistisia teorioita, teoreetikkoja ja niitä olosuhteita, jotka ovat muokanneet näitä. Kerhoa vetää DSL:n pääsihteeri Jari Karttunen.

Tapaamiset pidetään Skypessä joka toinen tiistai klo 18. Seuraavat kerrat ovat: 4.3., 18.3., 1.4. ja 15.4. Linkki on joka tapaamisella sama: https://join.skype.com/DF12HeqBcfsy Olet tervetullut mukaan ilman ennakkoilmoittautumista!