Kommunismi tutuksi -oppikirja on julkaistu!

Tummanpunaisella taustalla Kommunismi tutuksi -oppikirjoja pinossa ylhäältä päin kantta kuvattuna.

DSL on julkaissut Marko Korvelan kirjoittaman Kommunismi tutuksi – opi perusasiat -oppikirjan. Oppikirja on yksi tämän päivän merkittävimmistä kommunismia käsittelevistä teoksista ja laajuudessaan vertaansa vailla.

Kirja tarjoaa avaimia siihen kuinka ajatella kuin kommunisti. Mikäli haluamme ratkaista kapitalistisen järjestelmän aiheuttamat ongelmat, on ihmisten kyettävä katsomaan järjestelmän ja siihen kahlitun liberalistisen ajattelun tuolle puolelle.

Oppikirjaa on mahdollista tilata yhdistysten ja erilaisten ryhmien järjestämän toiminnan opintoaineistoksi. Lähetä sähköpostia osoitteeseen dsl@desili.fi. DSL järjestää myös loppuvuodesta alkavan, etäyhteydellä pidettävän koulutuksen oppikirjaa hyödyntäen, josta saa suorituksen omiin opiskelutietoihin. Koulutusta vetää DSL:n tuleva toiminnanohjaaja Anna-Mili Tölkkö. Lisätietoja koulutuksesta tulemme kertomaan nettisivuillamme sekä some-kanavissamme!

Kirjasta enemmän kirjan omalla sivulla